Болить колінний суглоб?

     Остеоартроз колінного суглоба є повільно прогресуючим хронічним незапальним дегенеративним захворюванням, при якому, через ряд факторів, відбувається зміна якості та кількості (у бік стоншення) суглобового хряща.

   Типовими для гонартрозу є такі симптоми:

• Біль у колінних суглобах при підйомі сходами або ходьбі по нерівній поверхні

• Біль та скутість у колінних суглобах після тривалого відпочинку, які зникають/зменшуються у міру походжання («стартові болі»)

• Болі у колінних суглобах посилюються після інтенсивних навантажень

• Можливі набряки колінних суглобів

• При вираженому процесі під час згинання/розгинання колінного суглоба може бути чутний характерний хрумкий звук через ковзання нерівних суглобових поверхонь)

• Специфічні ниючі болі в колінах виникають у холодну та дощову погоду.

У міру прогресування гонартрозу частота появи симптомів та їхня виразність зростає. Біль у суглобах може проявлятися навіть у спокої. При цьому амплітуда руху колінних суглобів поступово зменшується.

Фактори ризику гонартрозу:

- Травми колінного суглоба (ушкодження менісків та зв'язок, прискорюють знос суглобового хряща та процес старіння хряща);

- Спадковість (вальгусна або варусна деформація, різна довжина нижніх кінцівок);

- Брак рухової активності (добрий кровообіг відіграє ключову роль в метаболізмі хряща);

- Надмірна вага (найважливіший фактор ризику - щоденне додаткове навантаження на хрящ досить швидко призводить до його старіння);

- Надмірні навантаження/перевантаження при заняттях спортом (знос хряща швидше настає у людей, діяльність яких пов'язана з важкою фізичною працею або навантаженнями);

- Метаболічні захворювання (зазвичай при метаболічних захворюваннях порушується харчування різних тканин організму, у тому числі суглобового хряща).Що робити?


Ми НЕ рекомендуємо лікуватися самостійно!


ГАРАНТІЯ УСПІШНОГО ЛІКУВАННЯ – СВОЄЧАСНЕ І ТОЧНЕ ВСТАНОВЛЕННЯ ДІАГНОЗУ!


Тому:

1. Необхідно лікувати не біль, тобто. симптом захворювання, а безпосередньо причину захворювання - наприклад, "непомічене" пошкодження меніска, деформація кінцівки і як результат - нерівномірне зношування суглобового хряща. Мета лікування полягає в тому, щоб усунувши причину прогресування остеоартрозу, зменшити частоту та тривалість фаз запалення.

2. Далі необхідно встановити стадію остеоартрозу та співвіднести з віком пацієнта та його рівнем фізичної активності, а також очікуваннями від лікування. Не секрет, що різні стадії у різних пацієнтів лікуються по-різному. На даний момент медицина готова запропонувати багато методів лікування з науково доведеною ефективністю.

3. Довіритися лікарю і терпляче дотримуватися всіх розпоряджень на шляху відновлення!


     


     У клініці #блдц накопичено багаторічний успішний досвід лікування остеоартрозу колінних (і не лише) суглобів.

Наші ортопеди виконують практично весь спектр хірургічних втручань та володіють більшістю сучасних нехірургічних методів лікування.

І успіх нами обраної тактики лікування визначається нашою метою – впливати не на симптом (біль, набряк), а причину хвороби!


Записуйтесь на прийом до наших спеціалістів за телефоном +380-67-77-22-575.


Після обов'язкового клінічного обстеження та, при необхідності, оцінки результатів додаткових методів дослідження, таких як МРТ, УЗД, рентгенографія тощо, Вам буде запропоновано найефективніший шлях Вашого одужання!


Нехай рух Вам дарує лише радість!


#блдц #шабоклініка #травматологіяшабо #клінікашабо #шабоортопед  #докторгерасимюк #ендопротезування #лікуванняартрозу #гіалуронова кислота #плазмотерапія #PRP #шаботравматолог #артроскопія #меніск #ушкодженняменіска #пошкодженнязв'язок