Шабо - село в Білгород-Дністровському районі Одеської області. Розташоване неподалік від місця впадання Дністровського лиману в Чорне море.

     БЛДЦ - Бессарабський Лікувально-Діагностичний Центр імені Ольги і Едвіна Кельм - приватна лікувальна установа стаціонарного типу, знаходиться на території селища Шабо.

     Будівля була побудована в 1968 році і належало радгоспу. Але потім тут відкрили реабілітаційне відділення психічної лікарні. Потім його закрили і будівля практично стало розвалюватися. Колишній директор радгоспу-заводу "Шабо" В. Усаченко - великий патріот села, він запропонував заснувати в цьому приміщенні лікувальний заклад приватного типу, оскільки бачив, що державні установи занепадають. Сьогодні територія навколо лікарні приведена в порядок, є своя земельна ділянка, на якому вирощується виноград, овочі, які використовуються для харчування хворих.

     Ідея створення цієї лікарні належить почесному голові Федерального об'єднання бессарабських німців, громадянину ФРН Едвіну Кельму. Це було в 1996 році, коли в Україні відбувалася перебудова. Коли доктор Кельм знаходився в Сараті, йому повідомили, що пропав гуманітарний вантаж, який він підготував. Цю новину йому повідомили в Саратської кірхі. Він дуже засмутився і впав, пошкодивши при цьому руку. Його привезли в районну лікарню, де працював лікар Степан Павлович Герасимюк.

     Доктор Кельм розповідає:

     "Господь Бог звів мене з цією людиною. Ми поїхали в Шабо і вже через дві години у мене був гіпс. А в Німеччині мене запитали - що за лікар зробив вам таку прекрасну роботу з такого нікчемного гіпсу? І тоді я зрозумів , що повинен працювати з цим лікарем, знайти з ним контакт. Тепер я всюди чую, що ця лікарня є найкращим травматологічною установою в регіоні ".