Ожеледь - це завжди завантажений режим роботи лікарів-травматологів. Щоб Вам не опинитися одним з "клієнтів" лікарні, ми пропонуємо освоїти нескладну науку - техніку падіння. Досвід показує, що навчений падати людина практично не отримує травм. Практикуйте тренування падіння і ваше тіло автоматично згадає необхідний навик в критичний момент.
Падіння вперед (на живіт).
При падінні особою вперед слід встигнути в частки секунди позбутися предметів в руках, відкинувши їх в сторону. Також в ці частки секунди ноги повинні бути випрямлені, а обидві руки злегка зігнуті в ліктях і трохи напружені. Пальці рук розчепірити як віяло, і постаратися щоб обидві руки торкнулися землі одночасно - це вдвічі зменшить навантаження на кожну руку. В результаті контакт з землею гаситься пружністю обох рук.
Падіння на бік (лівий або правий).
Падіння на бік часто буває, коли ступають на слизьку похилу поверхню з бічним ухилом. При падінні на бік негайно витягніть руку перед собою, а не в бік падіння, розгорніть її вниз долонею. Рука повинна торкнутися землі відразу всієї своєї довжиною на частку секунди раніше решти тіла, Замортизований падіння тулуба! Ні в якому разі не падайте на лікоть. Одночасно при падінні зігніть ногу, на яку Ви падаєте, під 90 градусів, створивши з неї подобу трикутника і постарайтеся торкнутися землі всієї бічною поверхнею цієї ноги. Підборіддям торкніться грудей, злегка притиснувши вухо до протилежного плеча, а не на те на що падаєте.
Падіння назад (на спину).
Найпоширеніший вид падіння - падіння назад. Якщо Ви раптом почали падати назад, миттєво розведіть в сторони прямі руки під кутом до тулуба близько 45 градусів, повернувши їх долонями вниз. Пальці рук повинні бути прямими і притиснуті один до одного. Підборіддя опустіть на груди і закрийте рот, щоб язик не потрапив між зубами. Коліна трохи зігніть і розведіть в сторони (щоб не вдарити себе колінами в обличчя). Спина повинна прийняти дугоподібну форму, таку, що б по ній можна було погойдатися від плечей до попереку і назад. При правильному падінні Ваші руки повинні торкнутися землі раніше, ніж решта тіла і амортизувати удар.
Додаткові поради:
- Що б звести ймовірність падіння до мінімуму, слід тіло тримати якомога вертикальнее. Ноги тримати ширше, із знаходженням центру стійкості.
- Не можна при падінні використовувати опору з однієї руки, так як вся маса тіла спробує втриматися на одному ліктьовому суглобі, в результаті суглоб зламається, причому нерідко зі зміщенням або осколками. Можливо, травмується при цьому ще й зап'ясті.
- Не можна падати на зігнутий ліктьовий суглоб, тому що все навантаження перейде на ключицю і викличе її перелом.
- Не можна повертати собі стійкість за рахунок падіння на коліно, так як розбивається колінної чашечки.
- Не можна падати на голову.
- Не можна падати на сідниці.